Szkolenie a wynagrodzenie

Ceny transferowe… Co znaczy to sformułowanie? To pytanie zadałby zapewne niejeden pracownik a przecież każdemu pracodawcy zależałoby na tym, żeby jego kadra była wykwalifikowana. Dlatego bardzo ważną kwestią w rozwoju firmy są szkolenia.

To właśnie tam pracownicy dowiedzą się, że ceny transferowe to ceny towarów, usług, wartości niematerialnych i honorariów w transakcjach między powiązanymi stronami. Jakie zatem korzyści płyną z takiego szkolenia?

Jeśli chodzi o ten konkretny przykład, który został podany powyżej to główną zaletą jest zapoznanie się z prawami jakie rządzą rynkiem, handlem czy usługami. Można się dowiedzieć jakie czynniki mają wpływ na ceny naszych usług czy też produktów.

Być może pracownik, który posiądzie tą całą wiedzę będzie z dużo większym szacunkiem podchodzić do towaru, który sprzedaje albo z większą dokładnością będzie wykonywał swoje obowiązki. Dlatego warto wysłać swoją kadrę na ceny transferowe szkolenie Warszawa.

Szkolenie wynagrodzenia

Czy wysłanie szkolenie pracownika powinno wpływać na jego wynagrodzenie? Pierwszą kwestią jest to, czy po odbytym szkoleniu, a więc po zwiększeniu kompetencji przez pracownika, należy go wynagrodzić poprzez premię albo zwiększenie podstawy pensji.

Samo podniesienie kwalifikacji takiej osoby powinno być swoistym wyróżnieniem i przywilejem takiej osoby, ale jeśli zostanie ona doceniona poprzez większą wypłatę to z pewnością będzie odebrane jako rewelacyjna motywacja do jeszcze bardziej wydajnej pracy.


Jak szkolić sprzedawców?: http://tiny.cc/szkoleniasprzedazowe


Kolejną kwestią jest to czy faktycznie pracodawca powinien zapłacić za takie szkolenie skoro pracownik równie dobrze może niebawem zakończyć stosunek pracy odchodząc nie tylko ze świadectwem pracy ale i także dajmy na to z darmowym certyfikatem. Jak najbardziej takie działanie (finansowanie szkoleń) wpływa pozytywnie na wizerunek danej firmy.

Poza tym między innymi do takich celów został stworzony Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. Właśnie dzięki ZFŚS szkolenie będzie mogło być zorganizowane bez ponoszenia większych kosztów.